Menu

Kupuj rozsądnie produkty skórzane.

Sierpień 1, 2014 - moda

Dzięki metce informującej o składzie możemy łatwo dopasować do własnych potrzeb zarówno ciuchy, jak i buty lub nawet biżuterię. Niestety prawo nie nakłada wymogu umieszczenia metki informacyjnej przy galanteryjnych towarach „skórzanych”. Dlatego też tak często po kilku miesiącach lub nawet tygodniach odkrywamy gorzką prawdę – kupiliśmy nieskórzany bubel! Jak więc rozpoznać asortyment niedobrej jakości?
Głównie pytajmy. Czy towar, np. pas skórzany posiada warstwy syntetyczne? Czy zastosowana skóra jest powlekana syntetykiem? Czy w składzie jest tak zwana skóra mielona? Czy mamy do czynienia ze skórą ekologiczną?
Bez wątpienia próg szczerości kupców bywa różny, a w razie sporych sieci z odzieżą większość pracowników zapewne nawet nie będzie umiała na nasze pytania odpowiedzieć. Na co więc zwrócić uwagę i co powinno zwiększyć posiadaną czujność?
Przede wszystkim cena. Nie dajmy się okłamać – ekologiczna skóra posiada swoją wartość i zakup skórzanej teczki męskiej za 100 zł jest po prostu niemożliwy.
Zwróćmy uwagę na powierzchnię skóry, gdy jest zbyt gładka lub też zbyt regularna gdy chodzi o plamki, żyłki czy porowatość, najprawdopodobniej jest to syntetyk – wyjątek stanowią skóry tłoczone.
Gumowane lakierem, całkowicie ukryte ranty także mogą sugerować, iż zakamuflowano stosowanie materiałów syntetycznych.
Brak odsłoniętych kantów lub także widocznych spodów skóry, również sugeruje syntetyk. Skóra jest od spodu włosowata tak zwana mizdra.
Nie zapominajmy,iż skóra naturalna to nic innego jak syntetyk. Skóra mielona to zmielony śmieć garbarski, a wykonane z niej pasy niezwykle błyskawicznie psują się. Prawdziwa skóra powinna mieć typowy zapach – pozostałość po działaniach garbowania. Podobnie do ludzkiej, skóra bydlęca posiada nieregularności – mniej albo bardziej widoczne w zależności od użytego lakieru. Dokonując nabycia przez net zwracajmy uwagę na opis asortymentu – nie dajmy się oszukać emblematem „skóra naturalna”, ponieważ zgodnie z prawem można go umieszczać nawet wtenczas, gdy produkt ma jedynie jej znikome ilości.
Towar wykonany z eko skóry powinien przetrwać latami, toteż powinno się kupować go rozsądnie!
tekst dostepny na stronie producent wyrobów tekstylnych